• info@firmanibul.com
  • 05462908937

GOLD ANAMAS YAY

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
62 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Fevzi Çakmak Mah. Hüdai Cad. Kostim Sanayi Sitesi 10577. Sk No:8
  • TELEFON: 332 3422133
  • FAX: 332 3422133
  • GSM: 332 3422133
  • WEB SİTESİ: http://www.anamasyay.com.tr
  • E-POSTA: info@anamasyay.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ KONYA
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
2+4 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Fevzi Çakmak Mah. Hüdai Cad. Kostim Sanayi Sitesi 10577. Sk No:8

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Firmamız 1978 yılında, Anamas Yay olarak Konya’da kurulmuştur. 1996 yılında şirketleşerek Unvanını Anamas Yay İmalatı & Makine Pazarlama San. Tic. Ltd. Şti. olarak değiştirmiştir. En son teknoloji makine ve cihazlarla donatılmış olan fabrikamız 4000 m2 ‘dir.

Bu tesislerimizde, en son ileri teknoloji CNC tezgâhlar ile her türlü endüstriyel uygulamalar için 0.20 mm den 13.00 mm tel çapına kadar, soğuk sarımlı Basma yaylar, Çekme ve Kurma Yaylar, çok çeşitli Form yaylar, Kare ve Dikdörtgen Kesitli Yaylar, Tel form ve Segmanların üretimini gerçekleştirmekteyiz.

Başta Tarım Makinaları ve Otomotiv Endüstrisi olmak üzere, Makine ve ekipmanları, Savunma sanayileri ile Tekstil, Beyaz Eşya, Oyuncak Sanayi ve daha birçok endüstriyel kuruluşa Yay üretimi yaparak hizmet vermekteyiz.

Yarım asra yakın deneyimi, profesyonel kadrosu, üstün tasarım gücü, son teknoloji CNC makine parkı, kalite kontrol laboratuvarı ve zengin malzeme stoğu  ile sektöründe söz sahibi sayılı firmalar arasında yerini almaktadır.

Anamas Yay olarak misyonumuz, en son teknoloji makineler ve cihazlar kullanarak kendi tasarım ve üretim yöntemlerimizi geliştirmek, müşterilerimize profesyonel çözümler üreterek, kaliteli ürünleri tam zamanında sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeye tutmak, güvenilir ve rekabetçi yerini koruyarak üretim hacmini geliştirmek olmuştur

ÜRÜNLER

BASMA YAYLAR

Basma Yaylar, bir eksen etrafında belirli bir adımda sağ ya da sol yönde sarılmış dairesel, kare veya dikdörtgen kesitli telden imal edilen basınca çalışan sıkıştırma yaylardır.

 

Ürettiğimiz Helisel Baskı yayları silindirik veya konik, Hafif, Çift taraflı konik (konveks) veya fıçı tipi yay (konkav) gibi çeşitleri oluşturmaktadır.

 

Tel çapları 0.20mm den 13.00 mm kadar olan basma yayların üretimi yapılmaktadır.

 

ÇEKME YAYLAR

Çekme yaylar, bir eksen etrafında belirli bir adımda sağ ya da sol yönde sarılmış dairesel, kare veya dikdörtgen kesitin telden imal edilen, çekme kuvvetine karşı direnç gösteren ve ters kuvvet oluşturan uzama yaylardır.

Ürettiğimiz çekme yayları silindirik veya konik, Çift taraflı konik (konveks), fıçı tipi yay (konkav) veya Hafif konik gibi çeşitlerde üretim yapılmaktadır.

Çekme Yayları, çalışma uygunluğuna ve çengellerinin montajına göre birçok çeşidi vardır. Bunlar; Kollu Çengel, Döner Çengel, İngiliz Çengel, Kapatılmış Çengel, Yarım Alman Çengel, Tam Alman Çengel, Çift Alman Çengel, Tam Alman Çengel Yandan Kaldırılmış, Çift Alman Çengel Yandan Kaldırılmış, şeklinde oluşmaktadır.

Tel çapları 0.20mm den 13.00mm kadar olan çekme yayların üretimi yapılmaktadır.

 

KURMA YAYLAR

 

Kurma yaylar, bir eksen etrafında belirli bir adımda sağ ya da sol yönde sarılmış dairesel kesitli ya da dikdörtgen kesitli telden imal edilen, açısal yönde ya da kurma yönünde enerjiyi depolayan, yay kollarından birinin yay gövdesi etrafında dönmesi ile çalışan yaylardır. Kurma yaylar, dönme ve burulma doğrultusunda uygulanan kuvvetlere direnç gösterirler.

Tel çapları 0.20mm den 13.00mm kadar olan tel form yayların üretimi yapılmaktadır.

Özellikle, Tel çapları 0.30mm den 8,00mm kadar olan kurma yayların üretimi son teknoloji CNC makinelerde el değmeden üretilmektedir.

 

SEGMANLAR

Segmanlar, dairesel, kare veya dikdörtgen kesitli telden imal edilen genellikle tutucu görevi yapan, burçlara, pistonlara, millere ve silindirlere takılan, yuvarlak, eliptik, altıgen veya sekizgen gibi çok çeşitleri olan bir tür tutucu parçadır.

Tel çapları 0.20mm den 10.00mm kadar olan segmanların üretimi yapılmaktadır.

 

TEL FORMLAR

Çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olan tel form yaylar, müşterilerin özel isteklerine göre ortak çalışma sonucu tasarlanan yaylardır. Bu, tel form yayları da dairesel, kare veya dikdörtgen kesitli telden imal edilebilmektedir.

Tel çapları 0-20mm den 13.00mm kadar olan tel form yayların üretimi yapılmaktadır.

Özellikle, Tel çapları 0.30mm den 8,00mm kadar olan tel form yayların üretimi son teknoloji CNC makinelerde el değmeden üretilmektedir.

 

 

KUPİLYA

Bağlantı elemanlarını kilitlemek ve titreşim gibi durumlarda çıkmasını önlemek amacıyla kullanılan bir türlü ara bağlantı parçasıdır. Bu malzemeler kullanım uygunluğuna ve müşterilerimizin isteklerine göre çeşitli kalınlık ve uzunluğa göre değişmektedir.

Tel çapı 1,00mm den 12,00mm kadar kupilya üretimi yapılmaktadır.

 

KEÇE YAYLARI

Keçe yayları, yağ keçesi yayları olarak adlandırılan, genellikle otomotiv yedek parça sektöründe kullanılan bir tür sızdırmazlık elemanıdır.

Tel Çapları 0.20mm den 1.50mm ye kadar olan keçe yaylarının üretimi yapılmaktadır.

 

 

ÖZEL KARE VE DİKDÖRTGEN KESİTLİ YAYLAR

Diğer yaylar gibi geniş kullanım alanına sahip olan bu yayların diğer ürün gruplarına göre tel çaplarının dairesel kesitli değil, kare ve dikdörtgen kesitli olmasıdır.

Genellik otomotiv yedek parça sektöründe kullanılmaktadır.

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda istenilen malzeme ve çaplarda üretim yapılmaktadır.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.